Novinky - revmatoidní artritida

„Vodní sedmička“ pro rozhýbání kloubů

„Vodní sedmička“ pro rozhýbání kloubů

Přinášíme skvělou zprávu všem, kteří trpí bolestivými klouby. Pokud milujete koupání, můžete při pobytu ve vodě spojit příjemné s užitečným. Vodní cviky jsou totiž fajn možností, jak kloubům zasaženým revmatickou nemocí pomoci.

Voda nás totiž nadnáší, a klouby tak nemusí nést tíhu celého těla. Kromě toho toto cvičení zlepšuje sílu svalů a zdatnost kardiovaskulárního systému, ale také přináší lepší rovnováhu, obratnost a vytrvalost. Nejlepší ze všeho však je, že pohyb ve vodě je mnohem zábavnější a jednodušší než klasické suchozemské posilování.

Sedm doporučených cviků

Kromě bazénu, moře či jezera budete potřebovat i dvě pomůcky: plaveckou „žížalu“ a malý gymnastický míč. Samotné cviky jsou velmi jednoduché, a tak z nich nemusíte mít strach, i když nejste příliš dobří plavci.

  1. Běh ve vodě. Velmi jednoduchým pohybem napodobujete klasický běh, důležité však je, aby vaše nohy byly celou dobu v kontaktu se dnem. Běhání ve vodě je základním cvikem, který můžete kombinovat s méně náročnými. Vždy cvičte přibližně 3 minuty a poté odpočívejte.
  2. Pavouk. Stoupněte si proti okraji bazénu a snažte se po něm chodit nahoru a dolů. Horní část těla přitom stabilizujete pohybem rukou.
  3. Cvik se žížalou I. Postavte se na dno bazénu s nataženýma nohama, žížalu uchopte oběma rukama v jejím středu a snažte se ji tlačit na dno, dokud nebudete mít nad hladinou pouze hlavu. V této pozici vydržte 1–2 minuty.
  4. Cvik se žížalou II. Tentokrát si střed žížaly dejte pod chodidlo, pokrčte nohu v koleni a druhou se opírejte o dno. Snažte se v této pozici balancovat několik minut.
  5. Cvik se žížalou III. Ve větší hloubce se na žížalu posaďte jako na kolo a nohama „šlapejte do pedálů“. K tomu můžete přidat i pohyb horních končetin.
  6. Gymnastický míč I. Vestoje uchopte míček do natažených rukou a ponořte ho do úrovně pasu – v této pozici vydržte asi 30 vteřin.
  7. Gymnastický míč II. Pohyb je podobný běhu ve vodě, tentokrát však s ponořeným míčem ve vašich rukou.

Toto je jen výčet základních cviků, které vám uleví od bolesti při revmatoidní artritidě. Fantazii se však meze nekladou a vy můžete hledat inspiraci i z jiných zdrojů. Čím více pohybu si dopřejete, tím vděčnější vaše ztuhlé a bolestivé klouby budou.

(holi)

Zdroj: www.lifescript.com

Hodnocení článku:
(3112 hodnocení - 2,8 z 5)

Další doporučené články

Vzpírání může zlepšit onemocnění kloubů

Vzpírání může zlepšit onemocnění kloubů

Je to tak. Vzpírání těžších břemen může podle vědců pomoci bolavým kloubům. Zejména pak u lidí trpících revmatoidní artritidou. Tvrdí to britští vědci. Trénink zahrnuje periodické zvyšování váhy při cvičení, což zlepší funkce svalů a následně i kloubů.
6. 6. 2010 Revmatoidní artritida
Anti-TNF alfa: složitá terapie, která pomáhá

Anti-TNF alfa: složitá terapie, která pomáhá

Anti-TNF neboli anti-tumor nekrotizující faktor je chemická látka, která je součástí léčiv používaných po celém světě k léčbě zánětlivých onemocnění, jako je revmatoidní artritida, lupénka nebo Bechtěrevova choroba. Napovíme, jak funguje a kdy je či není vhodné její nasazení.
11. 1. 2016 Revmatoidní artritida
Nestresujte se. Ničíte si imunitu!

Nestresujte se. Ničíte si imunitu!

Imunitní systém je v dnešní době zatěžován ze všech stran: znečistěným ovzduším, nekvalitním stravováním, nedostatkem odpočinku, pohybu, a také stresem. Psychika má totiž na imunitu velký vliv.
26. 9. 2009 Revmatoidní artritida
Biologická léčba aneb Víte, co vám lékař nabízí?

Biologická léčba aneb Víte, co vám lékař nabízí?

Navrhl vám lékař možnost využít biologickou léčbu a vy nevíte, co od ní očekávat? Kladete si otázky, jak tato léčba vlastně probíhá a nakolik ovlivní váš život? Zde najdete základní informace o cílené léčbě. Podrobnosti by vám ale vždy měl vysvětlit váš lékař...
1. 3. 2010 Revmatoidní artritida
Inzerce: