Novinky

Bolesti provázející

Bolesti provázející "běchtěreva" pomůže zmírnit akupunktura nebo jóga

Stejně jako spousta jiných i Bechtěrevova choroba může být léčena alternativními způsoby. Tyto metody přinesly úlevu od symptomů již mnohým lidem. Pojďme prozkoumat, které to vlastně jsou.

Podpůrné techniky

Nejsou částí konvenční medicíny, ale mnohdy jsou užívány jako její doplněk. Známé jsou ale i případy pacientů, kteří se nadobro vzdali klasické léčby ve prospěch té alternativní. Žádná z nich sice neslibuje vyléčení, ale mohou pomoci zmírnit symptomy pohyb omezující a bolestivé Bechtěrerovy choroby. Mezi ty nejznámější patří:

  • Akupunktura. Stimulace různých bodů na těle jehličkami může vést k odstranění bolesti. Pokud je prováděna odborníkem, pak je velice bezpečná a spousty lidí přísahají na její účinnost. Používá se již po tisíce let v Číně.
  • Masáž. Jemné masírování bolestivých míst pomůže zmírnit citlivost způsobenou zánětem. Svěřte se do rukou odborníkovi, který má zkušenosti s pacienty s Bechtěrevovou chorobou.
  • Jóga. Pokud je vedena profesionálem, může významně napomoci v ovlivnění ztuhlosti, zánětu kloubů a bolesti. Je rovněž příjemným odreagováním od rutinních rehabilitačních cvičení a stresu. Provází ji uklidňující hudba, atmosféra klidu a relaxace. Na závěr lehkých cviků obsahujících strečink může být zařazena i krátká meditace, která pomůže k navození pohody.
  • Homeopatie. Vysoce individuální léčba, která musí být vedena odborníkem – homeopatem. Využívá zředěné substance, které mají napomáhat ke zmírnění příznaků.
  • Dieta. Bohaté zásobení organismu vitamíny a minerály z ovoce, zeleniny a dalších čerstvých potravin prospěje tělu snad v případě jakéhokoliv onemocnění. Je přitom důležité se vyhnout tuku a přílišné konzumaci cukru, které způsobují obezitu. Nadváha s sebou přináší zvýšenou zátěž na klouby a tím způsobuje další bolest.

(skl)

Zdroj: www.eraseas.com

Hodnocení článku:
(1751 hodnocení - 3,2 z 5)

Další doporučené články

Trpíte Bechtěrevovou nemocí? Chraňte si páteř

Trpíte Bechtěrevovou nemocí? Chraňte si páteř

Lidé trpící ankylozující spondylitidou, tedy Bechtěrevovou chorobou, by měli na zdraví své páteře dávat obzvlášť velký pozor. Jednou z možností, jak si tuto část těla chránit, je i používání různých ochranných pomůcek, zejména při sportu.
16. 4. 2010 Bechtěrevova nemoc
Sport s bechtěrevem? Ano, ale opatrně!

Sport s bechtěrevem? Ano, ale opatrně!

Máte Bechtěrevovu nemoc a bojíte se úrazu při sportování? To se bojíte správně. Na druhou stranu šetrný pohyb potřebujete víc než kdokoli jiný. Takže buďte aktivní, ale dávejte na sebe pozor. Poradíme vám, jak na to.
26. 2. 2018 Bechtěrevova nemoc
Devět mýtů o Bechtěrevově nemoci

Devět mýtů o Bechtěrevově nemoci

Co si budeme povídat, chorob s lidskými jmény je prostě moc. Kdo si je má pamatovat? Pletou se nám a věříme pak spoustě mýtů. S Bechtěrevovou nemocí to není jinak.
9. 3. 2017 Bechtěrevova nemoc
Bechtěrevovu chorobu prozradí rentgen i krev

Bechtěrevovu chorobu prozradí rentgen i krev

Jedním z typických projevů Bechtěrevovy nemoci je bolest v dolních partiích zad. Ta ale může doprovázet mnohá jiná onemocnění. Jak lékaři poznají, že se jedná skutečně o toto revmatologické onemocnění?
13. 10. 2014 Bechtěrevova nemoc
Lázně jako důležitá součást léčby Bechtěrevovy choroby

Lázně jako důležitá součást léčby Bechtěrevovy choroby

Bolesti i postupná ztráta pohyblivosti u pacientů s Bechtěrevovou chorobou mohou svádět k nečinnosti. To by ovšem znamenalo krok špatným směrem. Pro účinnou kompenzaci nemoci je totiž kromě léčby důležitá i pravidelná pohybová aktivita. V tom nám mohou pomoci lázně.
1. 10. 2020 Bechtěrevova nemoc
Máte bechtěreva? Na lyžování raději zapomeňte

Máte bechtěreva? Na lyžování raději zapomeňte

Jen co na dveře zaklepe zima, už čekáme, až napadne první sníh a zamrznou rybníky. Pak totiž ke slovu přijdou sporty, jako jsou lyžování a bruslení. Oba tyto sporty jsou sice populární, bohužel ale ne příliš vhodné pro každého...
4. 1. 2010 Bechtěrevova nemoc
Inzerce: