Již stovky let je znám příznivý účinek koupání v Mrtvém moři na řadu
kožních onemocnění, především však na lupénku a ekzémy.
Ze závěrů nedávné německo-švýcarské studie vyplývá, že koupání v solném roztoku z Mrtvého moře zlepšuje bariérovou funkci kůže, zvyšuje
její hydrataci a tlumí zánět.
Obsah soli činí 280 g/l, což je osmkrát více než v oceánu, kde dosahuje hodnoty 35 g/l. Sůl Mrtvého moře je navíc bohatá na hořčík, vápník, draslík a bromidy a chudá na sodík a karbonáty. Její složení závisí
mimo jiné také na hloubce a vzdálenosti od přítoku řeky Jordán.
Psoriáza neboli lupénka postihuje především kůži. Při léčbě se využívají různé masti, gely, mléka, ale také kortikosteroidy, fototerapie a v poslední době i cílená léčba. Máte-li méně závažné projevy, pak můžete vyzkoušet i tzv. „domácí“ přípravky. Jaké to jsou?
Lidé trpící Bechtěrevovou chorobou se musí často potýkat také se zhoršenou funkcí plic. Dobrou zprávou však je, že udržování pohyblivosti páteře pravidelným cvičením má příznivý účinek nejen na pohybový aparát, ale zároveň též i na veškeré plicní funkce.
Bechtěrevova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění postihující především páteř. Častým příznakem je zhoršující se ztuhlost páteře, ztráta pružnosti a omezení pohybu. Dobrou zprávou je, že pravidelné cvičení může ohebnost zvýšit a posílit svaly.
Každý rok se do ordinací praktických lékařů dostaví stovky pacientů kvůli zraněním způsobených neopatrným zimním sportováním. Nejčastějšími viníky jsou lyže, brusle, ale i sáňky. První místo v počtu zranění patří každoročně snowboardingu.
Cvičení je při trápení s klouby zásadní. Na druhou stranu nic se nesmí přehánět. Jak zvolit ten správný druh pohybu, když klouby „stávkují“, napoví naše následující tipy.
Móda se vrací: V 70. a 80. letech je nosil na ruce kde kdo. Dnes už se zase ve velkém prodávají i na internetu a lidé je houfně kupují. Síla iluzí překračuje staletí!