Již stovky let je znám příznivý účinek koupání v Mrtvém moři na řadu
kožních onemocnění, především však na lupénku a ekzémy.
Ze závěrů nedávné německo-švýcarské studie vyplývá, že koupání v solném roztoku z Mrtvého moře zlepšuje bariérovou funkci kůže, zvyšuje
její hydrataci a tlumí zánět.
Obsah soli činí 280 g/l, což je osmkrát více než v oceánu, kde dosahuje hodnoty 35 g/l. Sůl Mrtvého moře je navíc bohatá na hořčík, vápník, draslík a bromidy a chudá na sodík a karbonáty. Její složení závisí
mimo jiné také na hloubce a vzdálenosti od přítoku řeky Jordán.
Máte-li psoriázu, pak je vaše pokožka citlivější než kůže zdravých lidí. Chcete-li o ni správně pečovat, pamatujte si, co jí škodí, a čím jí naopak dodáte vše, co potřebuje.
Věříte tomu, že lidé s artritidou dokážou předpovědět blížící se změnu počasí? Nebo jste skeptičtí a považujete podobná tvrzení za babské řeči? Seriózní výzkum hovoří jasně: artritici jsou na vnímání počasí obzvláště citliví.
Léto za dveřmi, noviny a časopisy plné varování o škodlivosti slunečních paprsků a naše poličky s kosmetikou se rozšiřují o krémy na opalování, nejlépe s vysokým UV faktorem. A to má většina z nás zdravou pokožku.
Existují pohybové aktivity, které lidem trpícím některou z revmatických nemocí nijak neubližují. Stejně tak však jsou jisté druhy sportovních disciplín, které pro revmatiky z hlediska jejich onemocnění vhodné rozhodně nejsou.
Ačkoliv je s artritidou spojováno hlavně postižení kloubů, nejde zdaleka o jedinou oblast lidského těla, kterou tato choroba ohrožuje. Jakými dalšími projevy mohou nemocní trpět?