Lupénku začíná porážet kombinace cílené a tradiční léčby
11. 6. 2014
Lidem trpícím psoriázou svitla nová naděje. Aktuální výzkumy ukazují, že mezi cílenou a tradiční léčbou nepanuje žádné rivalství. Naopak, přidáním nových léčiv ke standardním postupům lze rychleji dosáhnout zlepšení stavu, a to navíc se snížením rizika vzniku nežádoucích účinků
Lidé s revmatoidní artritidou (RA) by měli pravidelně cvičit. Důvodem, proč pohyb ze svého denního režimu často vyřazují, může být omezená pohyblivost a/nebo nedostatek energie. Plavání a další "vodní hrátky" jsou však ideálním způsobem, jak minimalizovat tyto překážky a naopak získat z pravidelného cvičení pro své tělo i ducha to nejlepší.
Řidič, policista, učitel, ba dokonce i lékař. Tato a další zaměstnání vašim bolavým zádům rozhodně nepřidají, a bechtěrevikům mohou dokonce výrazně uškodit. Přinášíme seznam povolání, kterým byste se měli obloukem vyhnout v případě, že trpíte chronickými bolestmi zad.
Bolest zad je velmi častým jevem – až 80 % lidí se s těmito potížemi někdy během svého života setká. Stejně časté jsou ale i mýty, které se okolo problémů se zády točí. Znáte sedm nejrozšířenějších?
Ženám trpícím vážnější revmatickou chorobou bylo po dlouhou dobu těhotenství spíše rozmlouváno. Dnes už je možné za předpokladu specializované lékařské péče miminko počít a úspěšně donosit. Lékaři i matky však musí být připraveni na některé komplikace, které se mohou během těhotenství objevit.
Nemocné s psoriázou trápí oproti běžné populaci prokazatelně častěji nadváha, nebo dokonce přímo obezita. Odborníci ale pořád váhají s jednoznačným tvrzením, že s nadměrnými kily spíše onemocníte lupénkou. Ono je to totiž možná právě naopak.
Čínské bojové a relaxační umění taiči cvičí miliony lidí na celém světě. Má totiž prokazatelné účinky na lidské zdraví. Dokáže pomoci i při revmatoidní artritidě.