Lupénku začíná porážet kombinace cílené a tradiční léčby
11. 6. 2014
Lidem trpícím psoriázou svitla nová naděje. Aktuální výzkumy ukazují, že mezi cílenou a tradiční léčbou nepanuje žádné rivalství. Naopak, přidáním nových léčiv ke standardním postupům lze rychleji dosáhnout zlepšení stavu, a to navíc se snížením rizika vzniku nežádoucích účinků
Většina pacientů trpících Bechtěrevovou chorobou operační zákrok nevyžaduje. V některých případech ale nelze volit jinak než se obrátit o pomoc na chirurgii. I když se nikomu dobrovolně „pod kudlu“ nechce, šikovné ruce operatérů dokážou často až zázračně bolavým zádům ulevit.
Přinášíme skvělou zprávu všem, kteří trpí bolestivými klouby. Pokud milujete koupání, můžete při pobytu ve vodě spojit příjemné s užitečným. Vodní cviky jsou totiž fajn možností, jak kloubům zasaženým revmatickou nemocí pomoci.
Podívejte se na své chlupaté mazlíky: než pes nebo kočka po delším odpočinku vstane z pelíšku, pěkně se nejdřív protáhne. A moc dobře ví, proč to tak dělá. To jenom my lidé chceme všechno hned. Naučte se vstávat zdravěji!
V léčbě revmatické artritidy se uplatňuje nejen užívání protizánětlivých léků, ale také fyzioterapie, rehabilitace a balneoterapie v lázních. Ty jsou vhodné zejména pro pacienty, u nichž má nemoc mírnější průběh.
Generika neboli ne tak drahé kopie originálních léků jsou dnes využívána běžně. V případě biologik dosud takové ekvivalenty neexistovaly. Situaci však mění „biosimilars“, jejichž využití v praxi bylo loni prvně schváleno Evropskou lékovou agenturou. Jde ale skutečně o kopie originálů?
Dálný východ vždy lákal zbytek civilizace a není snad oboru, kde by do západního myšlení a poznatků nezasáhl a nějak jej neovlivnil. Podívejme se na přínos východní medicíny při řešení autoimunitního zánětu pohybové soustavy zvaného Bechtěrevova choroba.