Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny




Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.




26. 2. 2015

Dobrý den paní primářko , zajímalo by mě jak jste tady uvedla , že přímí příbuzní bechtěrevika mají 16x větší pravděpodobnost , že onemocní nějakou formou spodylartropatie . Které formy revhm. nemoci do téhle skupiny spadají? Např. revmatoidní artritida je v téhle skupině? Děkuji
Odpověď lékaře:
Milá paní, ne , revmatoidní artrtrida sem nepatří. DO skupiny spondylartritid patří Bechtěrevova nemoc, axiální spondyloartritida, psoriatická artrtida,, enteropatická artritida a reaktivní artritidy. S pozdravem

24. 2. 2015

Dobrý den paní primářko, ráda bych se zeptala jak často se ty vážnější komplikace v podobě ( zánětu srdce aorta, problémy s ledvinami či jiné ) u bech. nemoci vyskytují ? Dá se to nějak % vyjádřit? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážená paní, tyto komplikace jsou především u pacientů s vyšší laboratnrní aktivitou to jest u pacientů s vysokýámi parametry zánětu /jako je CRP/. jejich výskyt se samozřejmě zvyšuje s délkou trvání choroby. Procentueleně je to tak do 10% pacientů s postižením srdce či ledvin. S pozdravem

23. 2. 2015

Dobrý den, mam bechtěrrevovu nemoc a chci se zeptat. S partnerkou bychom si chtěli pořidit ditě. Jaky vliv bude mit na ditě moje nemoc? Nebo bude lepši adopce? Předem děkuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, přímí příbuzní Bechtěrevika mají 16x větší pravděpodobnost, že onemocní nějakou formou spodylartropatie než jiní lidé.Když si představíme, že Vy máte 2 alely skupiny B ( kromě HLA B 27 ještě jinou alelu HLA B) , a dále si představíte, že dítě má 50% genů od otce a 50% genů od matky,má tedy čtvrtinovou pravděpodobnost, že inkriminovaný gen podědí. Ten gen však znamená jen dispozici, nikoliv nemoc. V každém případě je lepší dítě vlastní než adoptované, to je můj jednoznačný názor. Navíc, nikdo neví, jaké léky se v brzké době na tuto nemoc objeví, co nového nám budoucnost přinese. .... S pozdravem MS

23. 2. 2015

Dobrý den, je mi 34..jsem zoufalá..byla jsem u revmatologa s podezřením na nějaké revmatické onemocnění - hlavně kvůli mému kolenu, mám ho už 7x operované, žádné léky na bolest nezabírají ani protizánětlivé, neustále se mi tvoří voda v koleni a přerůstá výstelka kolene a nikdo neví proč....Na revmatologii mi zjistili fibromyalgii, rayunauldův fenomém..a pátralo se dál..Už několik let mám i bolesti zad, hlavně v kříži..nyní minimálně 2 měsíce mi bolí hrozně krční páteř i jí mám omezenou v pohybu a strašně mi bolí hlavně bederní páteř..co je ale zajímavé, tak mi bolí celá páteř na dotek..dávali mi na to různé léky (ultracod, biofenac, DHC) i obstřiky ale nic nezabírá..nemůžu v noci ani pořádně spát, ráno těžce vylézám z postele, neohnu se - nedokážu nic sebrat ze země, nevydržím dlouho sedět, stát zase nemůžu kvůli kolenu...revmatolog mi zjistil pozitivní ANA, HLA B27..ale neposlal mě na žádné vyšetření-rtg, ct ani mr..nenapsal mi ani žádné léky..jen mi doporučil vypěstovat si marihuanu a tu používat...tohle přece není normální přístup...mám jít k jinému revmatologovi? Měl by mi přeci nasadit nějakou léčbu že? Jsem opravdu zoufalá, nevím co mám dělat..děkuji moc za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, možná by pomohla návšetěva u jiného lékaře, který by diagnozu prověřil.Nicméně i fibromyalgie je nemoc, obtěžující a bolestivá, u které se na těle nenalezne žádná příčina, o to je záludnější. Cesta ven je postupná aktivace organismu dózovaným cvičením a opakovanými rehabilitačními seriemi. Jistě máte pravdu v tom, že marihuana není řešení. S pozdravem MS

22. 2. 2015

Dobrý den paní primářko, chci se zeptat jestli, když při bech. nemoci poctivě cvičím a cítím se relativně v pořádku, sportuji, tak zda tím předcházím problémům se srdcem( zánět aorty, oběhová nedostatečnost) a neužívám v podstatě žádné léky proti bolesti(zda zase tím předejdu k zatížení ledvin např. amyloidóza ) nebo léky na bolest při dlouhodobém užívání na problémy ledvin vliv nemají? Reaguji tím na jeden předchozí příspěvek, kdy jste psala , že tyto problémy při téhle nemoci mohou být. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Milá paní, situace je trošku složitější. Sama nemoc, tedy systémový zánět může mít negativní vliv na ledviny nebo srdce. Pokud zánět tlumíme léky, tak tyto také mohpou mít své nežádoucí účinky, mohou ovlivnit např funkci ledvin při vysokých dávkách a dlouhodobém užívání, nebo mohou spolupůsobit při vzniku žaludečního vředu. Takže musíme při léčbě choroby jít střední cestou. Užívat léky, pokud je zánětlivá bolest velká ( pak je větší riziko ze zánětu než z léků) a pokud je bolest malá, tlumit ji jen cvičením a fyzikálními procedurami. Prostě léky jsou na to, aby Bechtěrevik dokázal přiměřeně kvalitně žít.

Inzerce: