Čínské bojové a relaxační umění taiči cvičí miliony lidí na celém světě. Má totiž prokazatelné účinky na lidské zdraví. Dokáže pomoci i při revmatoidní artritidě.
V závěru našeho miniseriálu věnovaného technikám ochrany kloubů při revmatickém onemocnění se zaměříme na klouby prstů na rukou. Pojmy labutí šíje a knoflíková dírka sice znějí zajímavě, ve spojení s touto nemocí však označují nepěkné deformity prstů, jež provázejí zejména těžší formy revmatoidní artritidy. I tady však existují možnosti, jak vzniku těchto změn předejít.
Problém se suchýma očima už je dost známý - potýká se s ním snad každý, kdo pracuje s počítačem (a kdo ne). Málo se však ví, že se může jednat o následek nemocných kloubů.
Vědci prokázali souvislost mezi obezitou a rizikem vzniku revmatoidní artritidy. Podle výsledků výzkumu hrozí ženám s kilogramy váhy navíc větší nebezpečí rozvoje této chronické zánětlivé choroby.
Trpíte Bechtěrevovou chorobou? Fyzioterapie, je-li správně prováděna, vede k úlevě od bolesti a pomáhá vyvarovat se zbytečným omezením v každodenním životě. Pokud svému odborníkovi v této oblasti důvěřujete a spolupracujete s ním, je úspěch na dosah.
Sluníčko obvykle kůži prospěje, samozřejmě v rozumné míře. I lupénkáři bývají po létě v lepší kondici. Svádí to k nápadu protáhnout si blahodárné působení slunečních paprsků až do zimy.
Slunečné počasí obvykle lidem s lupénkou prospívá, přesto by sluneční terapie měla mít svá předem daná pravidla. Hlavně proto, aby nedošlo k poškození pokožky. Následující řádky napoví, jaká to jsou.