Artritida aneb zánět kloubů může i jednoduché úkony při vaření hodně znepříjemnit, hlavně když je zánět u revmatoidní artritidy v malých kloubech ruky, zápěstí, loktech a ramenou.
ChytráŽena.cz
Přinášíme několik užitečných rad, jak si činnosti v kuchyni trochu zpříjemnit.
Desatero pro snadnější vaření pro lidi s artritidou
1. Používejte ergonomické pomůcky na vaření – měchačky, vařečky, obracečky apod. Ergonomické znamená uzpůsobené k co nejsnazšímu držení, většinou mají i protiskluzovou úpravu.
2. Raději si kupte nádobí lehčí, se dvěma držadly. Vybírejte si nádobí zásadně lehké. Zdvihání těžkých nádob v kuchyni může být pro vás nebezpečné. Dvě ucha usnadní manipulaci, protože se rozloží váha nádoby s obsahem do dvou rukou a sníží se tak riziko úrazu.
Lupénka neboli psoriáza je chronické kožní onemocnění a podle svého rozsahu zasahuje do běžných aktivit svých nositelů. Možná se i vy ptáte na řadu otázek spojených s touto nemocí. Přinášíme odpovědi na 6 nejčastějších.
Máte-li psoriázu, pak je vaše pokožka citlivější než kůže zdravých lidí. Chcete-li o ni správně pečovat, pamatujte si, co jí škodí, a čím jí naopak dodáte vše, co potřebuje.
Jaké všechny účinky mají zánětlivá onemocnění na náš organismus není dosud přesně známo. Někteří lékaři dokonce spojují záněty s psychickými poruchami a depresemi. Pravděpodobnost srdečního onemocnění spolu se záněty ale prokazatelně stoupá, především zkombinuje-li se s některou z následujících okolností.
TN.cz: Doma.cz, 22. 10. 2010: Nadváha představuje významné zdravotní riziko i pro zcela zdravého člověka. Daleko větším problémem je obezita pro pacienty s revmatoidní artritidou.
Některým pacientům s psoriázou přináší podzim a zima, kromě zkracujících se dnů a příslibu sněhu, i zhoršení stavu pleti. Není nutné propadat zoufalství. Přinášíme odpovědi na 5 nejčastějších otázek týkajících se péče o pleť s lupénkou v zimě včetně tipů, jak o pokožku v nadcházejících chladných měsících nejlépe pečovat.
Lupénka nijak neovlivňuje reprodukční systém člověka. Proto by sama o sobě neměla představovat překážku v otěhotnění. Řada nemocných ale užívá léky, které se před, během ani po těhotenství a při kojení nedoporučují. Při plánování miminka je tak třeba vždy spolupracovat s lékařem.