Vánoce jsou svátky klidu, míru, oslav a rodinných setkání. Čím to ale je, že mimo příjemné události se také často právě ve svátečních dnech vyskytují žlučníkové koliky, trávicí obtíže, nevolnost, deprese a jiné neveselé příhody? Aby to ho nebylo málo, u lidí s chronickým autoimunitním onemocněním může dojít ke zhoršení jejich obtíží.
Některé okolnosti sice neovlivníme, přesto je ale možné prožít Vánoce příjemně, bez provinilých pocitů, a dokonce s vědomím, že jsme udělali něco pro své zdraví.
Léčba světlem neboli fototerapie má na kůži poškozenou psoriázou opravdu blahodárné účinky. Totéž se však nedá říct o chození do solárií. Pravidelnými návštěvami opalovacích záření můžete totiž značně riskovat své zdraví.
Existuje celá řada rostlin, které lze použít při léčbě revmatických potíží a zmírnit tak bolesti kloubů. Jejich dlouhodobé užívání může dokonce snížit vznik chronických zánětů.
Bolest zad je velmi častým jevem – až 80 % lidí se s těmito potížemi někdy během svého života setká. Stejně časté jsou ale i mýty, které se okolo problémů se zády točí. Znáte sedm nejrozšířenějších?
Péče o zdraví, důraz na přiměřenou tělesnou hmotnost a zbavení se nezdravých zlozvyků se vyplatí, nejen pokud vás trápí lupénka. Zdravý životní styl pomůže nejen lépe vycházet s nemocí a omezit její dopad na kvalitu vašeho života, ale i omezit riziko vzniku jiných onemocnění, jako jsou například nemoci srdce a cév nebo cukrovka.
Existují pohybové aktivity, které lidem trpícím některou z revmatických nemocí nijak neubližují. Stejně tak však jsou jisté druhy sportovních disciplín, které pro revmatiky z hlediska jejich onemocnění vhodné rozhodně nejsou.
Pokračujeme v našem seriálu o doporučených pohybových aktivitách u revmatických onemocnění. Dnes se zaměříme na cyklistiku, jeden z nejvhodnějších sportů při těchto problémech. Umožňuje totiž radost z pohybu i těm, kdo trpí postižením nosných kloubů.